Eğitim İzleme Raporu 2019: Öğretmenler Yayımlandı!

Eğitim İzleme Raporu 2019: Öğretmenler Yayımlandı!

Eğitim İzleme Raporu 2019’u tüm yıla yayılan 5 ayrı dosya halinde yayımlıyoruz. Raporun dördüncü dosyası olan “Öğretmenler”i 27 Kasım 2019’da düzenlediğimiz bir panelle kamuoyuyla paylaştık.

ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık’ın açış konuşmasıyla başlayan panel, ERG Eğitim Gözlemevi Politika Analisti Yeliz Düşkün ve Araştırmacısı Bahar Uzunkök’ün rapor sunumuyla devam etti. Panelde, Özlem Mecit (Okul Yöneticisi, İstanbul ENKA Okulları) ve Ebru Kılıç Arguç (Öğretmen, Gülbağ Selim Sırrı Tarcan İlkokulu) konuşmacı olarak yer aldı. Özlem Mecit, öğretmenin güçlenmesi; Ebru Kılıç ise kapsayıcı öğretim pratikleri bağlamında deneyimlerini paylaştı ve değerlendirmelerde bulundu.

Eğitim İzleme Raporu 2019’un “Öğretmenler” başlıklı dosyasında öğretmen politikalarındaki mevcut durum değerlendiriliyor.

EİR 2019’un dördüncü dosyası olan Öğretmenler dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarımızda kullanılan terimleri ve anlamlarını ERG Sözlük‘te derledik. Raporu destekleyen ERG Sözlük’e buradan ulaşabilirsiniz.

Yıl içinde farklı zamanlarda 5 ayrı dosya olarak paylaştığımız Eğitim İzleme Raporu 2019’un yayımlanan ilk üç dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.