Eğitim İzleme Raporu 2019 “Öğrenciler ve Eğitime Erişim” Geliyor!

2019’da eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporu (EİR) 2019‘u, eğitim politikalarını izleme süreçlerine daha etkin katkı sağlamak amacıyla yıl içinde farklı zamanlarda 5 ayrı dosya olarak paylaşıyoruz.


EİR 2019’un üçüncü dosyası olan Öğrenciler ve Eğitime Erişim’i 7 Kasım 2019 Perşembe günü saat 10.00’da bir panel eşliğinde kamuoyuna sunuyoruz.

Araştırmacı Gözde Ertekin’in (ERG) kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek olan ve raporun sunulacağı panelde, Av. Seda Akço Bilen (Hümanist Büro) ve Melisa Soran (Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi) konuşmacı olarak yer alacaklar. Raporun bulguları kapsayıcı eğitim ve çocuk hakları çerçevesinde değerlendirilecek.

Panele katılım için kaydolmak gerekmektedir ve katılım kontenjan ile sınırlıdır.
Kaydolmak için tıklayınız.

Çalışmalarımızda kullanılan terimleri ve anlamlarını ERG Sözlük‘te derledik. Raporu destekleyen ERG Sözlük’e buradan ulaşabilirsiniz.

EİR 2019’un ilk dosyası olan Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı’na buradan ulaşabilirsiniz.
EİR 2019’un ikinci dosyası olan Eğitimin İçeriği’ne buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Erişilebilir Uzaktan Eğitim Mümkün 

Salgınla birlikte eğitimde yaşanan dijital dönüşüm ne kadar kapsayıcı? Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği’nden İsmail Çevikbaş görme engelli öğretmenlerin uzaktan eğitim deneyimini, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini ERG Blog için yazdı.

Eğitim 360° (2): Öğretmenler

Ekibimizin hazırladığı ve sunduğu Eğitim 360° programı iki haftada bir perşembe günleri saat 16.00’da Medyascope ekranlarında. ERG ve Medyascope işbirliğiyle ekrana gelen Eğitim 360°’ta eğitim gündeminin sadece belirli konular üzerinden tartışılmasının ötesine geçerek, eğitimin içeriğini, geleceğini ve eğitim politikalarını veriye dayalı olarak, sahadan örneklerle ve farklı paydaşların katılımıyla daha geniş çerçeveden ele almayı istiyoruz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.