Eğitim İzleme Raporu 2019 "Eğitimin İçeriği" Geliyor!

2019’da eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporu (EİR) 2019’u, eğitim politikalarını izleme süreçlerine daha etkin katkı sağlamak amacıyla yıl içinde farklı zamanlarda 5 ayrı dosya olarak paylaşıyoruz.


EİR 2019’un ikinci dosyası olan Eğitimin İçeriği’ni 1 Ekim 2019 Salı günü saat 10.00’da bir panel eşliğinde kamuoyuna sunuyoruz.

Araştırmacı Merve Mert’in (ERG) kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek olan ve raporun sunulacağı panelde, Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun (Yeditepe Üniversitesi) ve Dr. Zeynep Kılıç (Başka Bir Okul Mümkün Derneği) konuşmacı olarak yer alacaklar. Yelkin Diker Coşkun eğitimin içeriği ile ilişkili gelişmeleri ortaöğretim tasarımı ve ölçme değerlendirme alanına odaklanarak değerlendirecek. Zeynep Kılıç ise toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki gelişmeleri bugüne kadar uygulanan projeler çerçevesinde ele alacak.

Çalışmalarımızda kullanılan terimleri ve anlamlarını ERG Sözlük‘te derledik. Raporu destekleyen ERG Sözlük’e buradan ulaşabilirsiniz.

EİR 2019’un ilk dosyası olan Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı’na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.