ERG, eğitimde yaşanan değişimleri her yıl yayımladığı “Eğitim İzleme Raporları” aracılığıyla kamuoyuna ve ilgili tüm paydaşlara sunuyor. ERG, raporlarla eğitim politikalarına ilişkin daha üretken ve katılımcı tartışmalara destek olmayı ve eğitimle ilgili eleştirel ve bütüncül değerlendirmeler sunmayı amaçlıyor.

ERG, her yıl yayımladığı Eğitim İzleme Raporları ile eğitim sistemindeki politika ve uygulamalarla ilgili olarak tutarlı, bütüncül ve eleştirel değerlendirmeler sunuyor. Bu raporların altıncısı olan Eğitim İzleme Raporu 2012’de, Türkiye eğitim sisteminde 2012-2013 eğitim-öğretim yılında yaşanan gelişmeler, yönetişim ve finansman, eğitime katılım, öğretmenler ve öğrenme süreçleri, eğitimin içeriği, öğrenme ortamları ve eğitimin çıktıları başlıkları altında ele alındı. Kamuoyunun 2012-2013 eğitim-öğretim yılında yaşanan önemli gelişmelere ilişkin nesnel bir değerlendirmeye erişebilmesini amaçlayan raporda, bu dönemde uygulamaya geçen ve zorunlu eğitimin süresini, yapısını ve içeriğini köklü biçimde değiştiren “4+4+4” düzenlemesinin ilk yılında yaşananlar da önemli yer buldu. 2012 yılında uygulaması hız kazanan FATİH Projesi; öğretmen niteliğine ilişkin güncel çalışmalar; öğretim programları ve materyallerindeki değişiklikler; yeni uygulamaya konulan seçmeli derslerin incelenmesi ve TIMSS 2011 sonuçları da raporda öne çıkan diğer konular arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Uzun Hikâye | “Bizi Okulda Tutabilecek Bir Sistem Yok”

Açık öğretim liselerine giden öğrenci sayısı 2021-22 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 566 bin 255’i buldu. Bu sayının 262 bin 365’i 14-17 yaş grubundaki öğrenciler. Açık öğretim liselerine giden 18 yaş altı öğrencilerin yüzde 50,2’sini kız çocuklar oluşturuyor. Uzun Hikâye’nin bu bölümünde açık öğretim liselerindeki kız

Eğitim 360° (46): Öğretmenler Günü’nde Öğretmenin İyi Olma Hâli

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenlerin iyi olma hâli nasıl sağlanır? Öğretmenlerin geleceğe dair kaygıları neler? İyi oluş hâli öğretmenleri nasıl etkiler? Görevlerini nasıl daha iyi yapabilirler? Eğitim 360°’ın bu haftaki bölümünde Öğretmen Ağı ekibinden Yakup Yıldırım’ın moderatörlüğünde, matematik öğretmeni Dilan Özdemir, psikolojik danışman ve

Öğretmenler, Sosyal Medya ve Çocuk Hakları

Öğretmenler YouTube, Instagram, TikTok, Twitter gibi pek çok sosyal ağda paylaşımlar yapıyor, içerik üretiyorlar. Kimi paylaşımlarda ise çocukların kişilik, özel hayatın gizliliği ve korunması, kişisel verilerin korunması gibi pek çok hakkı ihlal edilebiliyor. Sosyal medyada çocukların fotoğraf ve videolarının paylaşılmasının sonuçlarını farklı alanlardan uzmanlarla konuştuk.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.