Medyascope ve Eğitim Reformu Girişimi (ERG) işbirliğiyle hazırlanan Eğitim 360°’ın bu bölümünde Burcu Meltem Arık ve Dr. Şebnem Feriver, eğitimin gezegenimizde yaşanan çoklu krizlere dayanıklı hale gelebilmesi ve bu krizleri önleyebilmesi için değerlendirme ve önerilerini paylaştıkları ERİ 2021: Eğitimin İçeriği dosyasını ele aldı. 


Dr. Şebnem Feriver, yaşadığımız krizlerin belirli zihinsel modeller tarafından üretilmiş belirli davranış kalıplarının belirli bir süre boyunca tekrar etmesinin bir sonucu olduğunu aktardı. Bu örüntüleri kırmanın bir yolu olarak eğitimin rolünün ve sistem düşüncesinin olası katkılarının altını çizdi. Eğitimin içeriğine yönelik tartışmalarda çocuğun özne olduğu, yerel şartlara göre şekillenen, gerçek hayatla bütünleşik esnek öğrenme yaklaşımlarının  önemine değindi. Burcu Meltem Arık ise üçlü kriz olarak adlandırılan biyolojik çeşitlilik, iklim ve kirlilik krizlerinin birlikte ele alınmasının önemli olduğunu belirtti ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen iklim değişikliği eğitimi projelerine ve bu konuda yakın dönemde gerçekleşen gelişmelere değindi. Mesleki ve teknik eğitim alanında “yeşil” dönüşümün önemini paylaştı. 

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📝 Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği Yayımlandı!

. Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporlarının bu yılki beşinci ve son dosyası olan Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği, 29 Aralık 2021, Çarşamba günü (dün) ERG YouTube kanalında gerçekleşen canlı yayınla kamuoyuna sunuldu.

Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği

ERG olarak 2008’den bu yana eğitim alanında yaşanan gelişmeleri izliyor, değerlendirmelerimizi Eğitim İzleme Raporları aracılığıyla paylaşıyoruz. Eğitimin İçeriği, Eğitim İzleme Raporu 2021’in beşinci ve son dosyası. Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği dosyasında eğitimin yeniden ve çok boyutlu düşünülmesine yönelik tartışmalar doğrultusunda eğitimin amacını ve

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.