Eğitim 360° (2): Öğretmenler

Eğitim 360° (2): Öğretmenler

Ekibimizin hazırladığı ve sunduğu Eğitim 360° programı iki haftada bir perşembe günleri saat 16.00’da Medyascope ekranlarında. ERG ve Medyascope işbirliğiyle ekrana gelen Eğitim 360°’ta eğitim gündeminin sadece belirli konular üzerinden tartışılmasının ötesine geçerek, eğitimin içeriğini, geleceğini ve eğitim politikalarını veriye dayalı olarak, sahadan örneklerle ve farklı paydaşların katılımıyla daha geniş çerçeveden ele almayı istiyoruz.

26 Kasım Perşembe günü saat 16.00’da yayımlanan Eğitim 360°’nin ikinci bölümünde öğretmenler, Umay Aktaş Salman ve Yeliz Düşkün’ün sorularıyla koronavirüs salgınında uzaktan eğitim deneyimlerini anlattı.

Salgında öğretmen olmanın konuşulduğu programda, öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecinden yaşadıkları zorluklar, öğrencilerin uzaktan eğitime erişim imkânları, ailelerin çocuklarını destekleyebilme potansiyeli gibi pek çok faktör de ele alındı. Programda sınıf öğretmeni Şeyma Gür, rehber öğretmen Kubilay Özaydın, matematik öğretmeni Serdal Macit ve Türkçe öğretmeni Miray İşler, bu süreçte yaşadıklarını, kendilerinin ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını anlattı. Öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde meslektaşlarıyla bir araya gelerek ürettikleri çözümleri de paylaştı.