Eğitim 360° (14): Çevrimiçi Öğrenme

Medyascope ve Eğitim Reformu Girişimi (ERG) işbirliğiyle hazırlanan Eğitim 360°’ın bu bölümünde Umay Aktaş Salman ve Özgenur Korlu, çevrimiçi öğrenmeyi ele aldı. Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de eğitim, bir seneyi aşkın bir zamandır uzaktan devam ediyor. Çevrimiçi öğrenme bu nedenle daha fazla gündemde. Uzaktan eğitime erişemeyen, çevrimiçi derslere katılamayan pek çok öğrenci var. Araştırmacı Özgenur Korlu, uzaktan eğitime erişimin önündeki engelleri anlatarak, dijital uçurumun salgınla daha görünür olduğunu söyledi. Peki uzaktan eğitime erişebilen öğrencilerin çevrimiçi öğrenmeyle ilgili algı ve tutumları nasıl? Öğretmen, öğrenci ve velilerin ihtiyaçları neler?

Programa katılan Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden Prof Dr. Feza Orhan, uzaktan öğretim sürecinde öğrencilerin algı ve tutumlarına yönelik yaptıkları araştırma üzerinden, çevrimiçi eğitime erişebilen öğrencilerin mevcut durumunu ortaya koydu. Çevrimiçi ders tasarımında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. 16 yıllık bilişim teknolojileri öğretmeni ve Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Gökhan Karaosmanoğlu ise uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi verdi.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Bir Arada | Ekran Çağında Eğitim

Çocukla etkileşimde olan her konuyu eğitimle bir araya getiriyoruz! 2019 yılında Friedrich Naumann Vakfı tarafından desteklenen Bir Arada etkinlik serimiz bu kez “Ekran Çağında Eğitim” başlığında, 24 Eylül’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek. “Ekran Çağında Eğitim” başlıklı etkinliğimizde, Öğrenme ve dijital dünya arasında dengeli bir ilişkiyi nasıl kuracağız? Ekran zamanı çocuklara nasıl

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.