Eğitim Reformu Girişimi (ERG) olarak eğitimi tartıştığımız platformların çeşitlenmesi, farklı eğitim aktörlerinin sesinin duyulur olması ve farklı disiplinlerden farklı uzmanların katkılarıyla beslenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Çocuğu ilgilendiren her konuyu eğitimle bir araya getirme amacıyla düzenlediğimiz bir etkinlik serisi olarak “Bir Arada”larda alanında uzman konuşmacıları, eğitim ekosisteminde yer alıp bakış açılarını kamuoyunun yakından bilmediği, yenilikçi ve alternatif yaklaşımlar geliştiren katılımcıları ağırlıyor, herkesin bu konulara farklı bir gözle bakmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar ilki Çocuk, Oyun ve Yaşam, ikincisi Okul ve Özgürlük, üçüncüsü Beslenme, Öğrenme ve Çocuk, dördüncüsü Ekran Çağında Eğitim, beşincisi Okulda Yaşam, altıncısı Zor Zamanlarda Eğitim ve sonuncusu Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme başlığıyla olmak üzere yedi etkinlik gerçekleştirdik.

İçinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde, Bir Arada buluşmalarına COVID-19 salgınını da dahil ederek ancak bununla sınırlı kalmayarak “Zor Zamanlarda Eğitim” alt başlığıyla devam ediyoruz.

Bu etkinlikle öğretmenlerin eğitimin zor koşullarındaki deneyimlerini ve bu süreçteki deneyimlerden hareketle, olağanüstü koşulların öğretmenlik mesleğine etkisi, farklı koşullara göre adapte olan öğretmenlik rolü, kendi ihtiyacını belirleyip harekete geçen öğretmen kimliği ve öğretmenler arası meslektaş dayanışması tartışmaya açılacaktır. Etkinlik süresince, farklı deneyimleri konuşacak ve sahadan iyi örnekler üzerinden öğretmenin özne olma halini tartışmaya açacak ve aşağıdaki başlıklarda konuşacağız.

  • Öğretmenlerin zor zamanlarla başa çıkma becerileri (İyi örnekler ve stratejiler)
  • Öğretmenin Özne Olma hali / Burası Tamamen Bizim raporu
  • Meslektaş dayanışması ve sivil dayanışma

Canlı yayını izlemek ve diğer yayınlardan haberdar olmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Bir sonraki Bir Arada etkinliğimizde, 27 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00’da “Evde Sanat ve Yaratıcılık” başlığında bir araya geleceğiz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Eğitim 360° (26): Öğretmenler Salgından Nasıl Etkilendi?

Medyascope ve Eğitim Reformu Girişimi (ERG) işbirliğiyle hazırlanan Eğitim 360°’ın bu bölümünde Yeliz Düşkün ve Umay Aktaş Salman, salgının etkisinde öğretmenlerin son bir yılını ele aldı. ERG Eğitim İzleme Raporu 2021’in dördüncü dosyası “Öğretmenler” ise dün yayımlandı. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Er’in konuk

Eğitim İzleme Raporu 2021: Öğretmenler

ERG olarak 2008’den bu yana eğitim alanında yaşanan gelişmeleri izliyor, değerlendirmelerimizi Eğitim İzleme Raporları aracılığıyla paylaşıyoruz. Öğretmenler, Eğitim İzleme Raporu 2021’in dördüncü dosyası. Diğer dosyalarımıza erişmek için tıklayınız. Eğitim İzleme Raporu 2021: Öğretmenler dosyasında öğretmenlerin salgın koşullarından nasıl etkilendiklerine odakladık. Öğretmen planlaması, öğretmenin iyi olma

ARKA PLAN | Öğretmenin İyi Olma Hâli

Öğretmenler mesleki tükenmişlik ve bıkkınlık spektrumunda nerede yer alıyor? Öğretmenin iyi olma hâlini neler etkiliyor? Konu öğrencilere olan etkisinin ötesinde nasıl ele alınabilir? ARKA PLAN’ın yeni bölümünde öğretmenin iyi olma hâlini tartışmaya açmak ve farklı çözüm yollarını tartışmak istedik. Mesleğin iyi olma hâline etkisi konuşulurken

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.