Türkiye, 2018 itibarıyla, 3,6 milyonu Suriyeli olmak üzere yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Mülteci çocukların nitelikli eğitime erişiminin sağlanmasının önemi, bizleri, Türkiye’deki eğitim sisteminin bütün öğrenciler için nasıl daha kapsayıcı olabileceği konusunda düşünmeye teşvik ediyor.

Eğitim Reformu Girişimi’nin Friedrich Naumann Vakfı desteğiyle güncellenen “Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek” raporunun çıktıları panel konuklarının sahadaki deneyimleri ile buluşacak. Rapor, Türkiye’de yaşayan okul çağındaki 1 milyonun üzerindeki Suriyeli çocuğun nitelikli eğitime erişiminin artmasına ve eğitim sistemimizin çok etnili ve çokdilli öğrenci kitlesi için nasıl daha kapsayıcı olabileceğine dair bir çerçeve öneriyor.

Program

10.00-10.15: Açış Konuşmaları

10.15-10.30: Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek Raporu – Gözde Ertekin (ERG Araştırmacısı)

10.30-12.00: Panel

  • Burcu Meltem Arık (Moderatör, ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü)
  • Ertan Karabıyık (Kalkınma Atölyesi Direktörü)
  • Ebru Kılıç (Öğretmen, Öğretmen Ağı)
  • Ravda Nur Cuma (Ravdanur Derneği)
  • Yasser M. Dallal (Hayat Sür Derneği)
  • Kırkayak Kültür Derneği

12.00-12.30: Soru-Cevap

12.30-13.30: Yemek

 

Zaman: 27 Aralık 2018, 10.00-12.30

Yer:Radisson Blu Hotel Pera, Evliya Celebi Mah Refik Saydam Cad No 19, Tepebaşı, Taksim

LCV: Kayıt yaptırmak için tıklayın.]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Eğitimin Çıktıları, Akademik Başarı ve Çocuğun İyi Olma Hali

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitimin Çıktıları’nı 17 Mart 2021, Çarşamba günü ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlikle kamuoyuyla paylaştık. Raporda, ulusal ve uluslararası değerlendirmelerin akademik başarı ve çocuğun iyi olma hali açısından sonuçları ve COVID-19 salgınının eğitimin çıktılarına etkisine odaklanıyoruz.

Eğitimin Çıktıları Dosyası Yayımlanıyor

Son bir yıldır eğitim hizmetlerini ve eğitimin tüm paydaşlarını etkileyen bir salgına tanıklık ediyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2020 kapsamındaki dosyalarla bu süreci farklı bağlamlarda izlemeye ve değerlendirmeye devam ediyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2020’nin altıncı ve son dosyası Eğitimin Çıktıları’nı 17 Mart 2021, Çarşamba günü saat

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.