Eğitim Reformu Girişimi (ERG) olarak eğitimi tartıştığımız platformların çeşitlenmesi, farklı eğitim aktörlerinin sesinin duyulur olması ve farklı disiplinlerden farklı uzmanların katkılarıyla beslenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Çocuğa temas eden her konuyu eğitimle bir araya getirme amacıyla düzenlediğimiz bir etkinlik serisi olarak “Bir Arada”larda alanında uzman konuşmacıları, eğitim ekosisteminde yer alıp bakış açılarını kamuoyunun yakından bilmediği, yenilikçi ve alternatif yaklaşımlar geliştiren katılımcıları ağırlıyor, herkesin bu konulara farklı bir gözle bakmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar ilki Çocuk, Oyun ve Yaşam, ikincisi Okul ve Özgürlük, üçüncüsü Beslenme, Öğrenme ve Çocuk, dördüncüsü Ekran Çağında Eğitim, beşincisi Okulda Yaşam, altıncısı Zor Zamanlarda Eğitim, yedincisi Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme ve sonuncusu Zor Zamanlarda Öğretmen Olmak başlığıyla olmak üzere sekiz etkinlik gerçekleştirdik.

İçinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde, Bir Arada buluşmalarına COVID-19 salgınını da dahil ederek ancak bununla sınırlı kalmayarak “Evde Sanat ve Yaratıcılık” alt başlığıyla devam ediyoruz.

Bu etkinlikle evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde evde çocuklarla yapılabilecek sanat etkinliklerini, yaratıcılığımızı beslemek için neler yapabileceğimizi, sanatın bu süreçte bize nasıl destek olabileceğini konuşmak ve aşağıdaki sorulara yanıt aramak istiyoruz.

  • Karantina koşullarında çocukların yaratıcılıklarını destekleyecek ne tür çalışmalar yapılabilir?
    • Yeni araçlar edinmeden mevcut araçları kullanarak/dönüştürerek neler yapabiliriz, ne tür araçlara ihtiyacımız olabilir?
  • Evde yapılabilecek sanat etkinlikleri neler olabilir?
  • Çocuklarla ne tür okuma ve çizim etkinliklerini gerçekleştirebiliriz?
  • Sanat ve yaratıcılık olağanüstü koşullarda nasıl bir rol oynuyor?

Canlı yayını izlemek ve diğer yayınlardan haberdar olmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.