17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı kapsamında Çarşamba günleri Zoom’da gerçekleşen ve farklı konuların ele alındığı atölyelerde buluşuyoruz.


Dün bir araya geldiğimiz atölye, Eğlenceli Bilim İş Geliştirme Koordinatörü Fulya Koyuncu ve Eğlenceli Bilim Kurucu Ortağı Yunus Erduran ile “Bilimde Başarı: Yaşamın içinde Gizli” başlığında gerçekleşti. Yaşamın içindeki bilimi, çocukların günlük hayatına taşımalarını sağlamak ve bilimle ilişkiyi yeniden yapılandırmak için yaşamı keşfetmek konuları konuşuldu. Ayrıca, uygulamalı (hands-on) bilim eğitiminden daha fazla çocuğun yararlanması için eğitimcilerin neler yapabileceğine odaklanılan atölyede, uygulamalı bilim öğretimi alanında Eğlenceli Bilim’in 10 yıllık deneyiminin somut çıktıları paylaşıldı.

Atölyelerin kayıtları her hafta bu sayfadaki takvimde bulunan ilgili atölye sayfasında açılıyor ve sınırlı kontenjan dolduğunda kapanıyor. 5 Ağustos Çarşamba günü, BoMoVu Proje Koordinatörü Burcu Ayan ile “Herkes İçin Hareket” başlığında gerçekleşecek olan atölyeye bu sayfada yer alan form ile kayıt olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Eğitimde İyi Örnekler Konferans Dışına Taşıyor

İlham, öğrenme ve paylaşım alanlarımızın çoğalması için iyi örnekleri tüm yıla yayıyoruz! Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na 2022’de kısa bir ara veriyor; her çocuğun hakkı olan nitelikli eğitim için hep birlikte düşünebileceğimiz, keşfedebileceğimiz ve iyi örnekleri kutlayabileceğimiz farklı etkinliklerde bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.