Bilimde Başarı: Yaşamın içinde Gizli

Bilimde Başarı: Yaşamın içinde Gizli

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı kapsamında Çarşamba günleri Zoom’da gerçekleşen ve farklı konuların ele alındığı atölyelerde buluşuyoruz.

Dün bir araya geldiğimiz atölye, Eğlenceli Bilim İş Geliştirme Koordinatörü Fulya Koyuncu ve Eğlenceli Bilim Kurucu Ortağı Yunus Erduran ile “Bilimde Başarı: Yaşamın içinde Gizli” başlığında gerçekleşti. Yaşamın içindeki bilimi, çocukların günlük hayatına taşımalarını sağlamak ve bilimle ilişkiyi yeniden yapılandırmak için yaşamı keşfetmek konuları konuşuldu. Ayrıca, uygulamalı (hands-on) bilim eğitiminden daha fazla çocuğun yararlanması için eğitimcilerin neler yapabileceğine odaklanılan atölyede, uygulamalı bilim öğretimi alanında Eğlenceli Bilim’in 10 yıllık deneyiminin somut çıktıları paylaşıldı.

Atölyelerin kayıtları her hafta bu sayfadaki takvimde bulunan ilgili atölye sayfasında açılıyor ve sınırlı kontenjan dolduğunda kapanıyor. 5 Ağustos Çarşamba günü, BoMoVu Proje Koordinatörü Burcu Ayan ile “Herkes İçin Hareket” başlığında gerçekleşecek olan atölyeye bu sayfada yer alan form ile kayıt olabilirsiniz.