17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı kapsamında Çarşamba günleri Zoom’da gerçekleşen ve farklı konuların ele alındığı atölyelerde buluşuyoruz.


Dün bir araya geldiğimiz atölye, Eğlenceli Bilim İş Geliştirme Koordinatörü Fulya Koyuncu ve Eğlenceli Bilim Kurucu Ortağı Yunus Erduran ile “Bilimde Başarı: Yaşamın içinde Gizli” başlığında gerçekleşti. Yaşamın içindeki bilimi, çocukların günlük hayatına taşımalarını sağlamak ve bilimle ilişkiyi yeniden yapılandırmak için yaşamı keşfetmek konuları konuşuldu. Ayrıca, uygulamalı (hands-on) bilim eğitiminden daha fazla çocuğun yararlanması için eğitimcilerin neler yapabileceğine odaklanılan atölyede, uygulamalı bilim öğretimi alanında Eğlenceli Bilim’in 10 yıllık deneyiminin somut çıktıları paylaşıldı.

Atölyelerin kayıtları her hafta bu sayfadaki takvimde bulunan ilgili atölye sayfasında açılıyor ve sınırlı kontenjan dolduğunda kapanıyor. 5 Ağustos Çarşamba günü, BoMoVu Proje Koordinatörü Burcu Ayan ile “Herkes İçin Hareket” başlığında gerçekleşecek olan atölyeye bu sayfada yer alan form ile kayıt olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

🧩18. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın Teması Görevimiz: Oyun

Bu yıl İÖK 18. yaşını kutluyor. Konferans 18. yaşını kutlarken, biz de oyundan kopmamaya ve oyuna yaşam boyu devam etmeye söz veriyoruz. Bu yüzden yeni temamız Görevimiz: Oyun! Eğitimde iyi örnekleri ve oyuna dair her şeyi konuşacağımız konferansa dair güncel bilgileri sosyal medya kanallarımız ve

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.