Web Sitesi Eğitim 360°
150x50x1


ERG Mart - Nisan E-Bülteni Yayımlandı!
ERG'DEN
90x10x1
280x180x1
Yeni Websitesimiz Yayında
Kuruluşumuzdan bu yana geçen 14 yılda hazırladığımız tüm yayınların, projelerin ve etkinliklerin, eğitime dair tüm bilgi birikimimizin sunulduğu websitemiz yenilendi. Üretkenliğimizi, uzmanlığımızı ve dinamizmimizi daha iyi yansıttığına inandığımız yeni websitesimiz, daha kullanıcı dostu bir arayüzle herkesin kullanımına açıldı. Yeni websitemizi ziyaret ettiniz mi?
İNCELE
280x180x2
Faaliyet Raporumuz Yayında 
Kurum içi yapılanmamızda, kurumsal kimliğimizde ve yayın kimliğimizde, ekibimizde ve etkinliklerimizde büyük dönüşümler yaşadığımız 2015 ve 2016 yıllarına ait Faaliyet Raporumuz dijital olarak yayımlandı. Raporda, kurumumuzun faaliyetlerine dair videolarla desteklenmiş detaylı bilgiler interaktif olarak sunuluyor.  Faaliyet Raporu 2015 ve 2016, dijital raporlarımızın ilki olma özelliğini taşıyor.
İNCELE
280x180x1
Herkes İçin Veri: Eğitim 360°
Araştırma raporlarımızda eğitime dair derlediğimiz tüm verileri herkesin kullanımına açmak, bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve bilginin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla veri sitemiz Eğitim 360°'yi hayata geçirdik. Eğitime dair kapsamlı ve güncel verileri düzenli olarak güncelleyerek ve yenileyerek paylaşacağımız bu veri sitesindeki bilgilerin eğitimde dönüşüm için hepimize temel sağlamasını umut ediyoruz. Veri sitemizi ziyaret ettiniz mi?
İncele
280x180x2
Mültecilerin Eğitimi Üzerine Eğitim Politikası Semineri 
“Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek” başlıklı raporumuzla aynı isimde düzenlenen seminer, ERG politika analisti Dr. Aysel Madra moderatörlüğünde, Yuva Derneği Direktörü Erdem Vardar, ASAM Eğitim Uzmanı Jacob Ceki Hazan ve Vehbi Koç Vakfı Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Kurmuş Hürbaş'ın katılımıyla panel olarak gerçekleşti. 
İncele
280x180x1
Öğretmen Ağı Bahar Buluşması İzmir'deydi
Öğretmen Ağı'nın 6. buluşması, bahar buluşması olarak İzmir Gümüldür'de gerçekleşti. Öğretmenler, 6 ay süren tasarım odaklı düşünme süreci sonunda ürettikleri çalışmaları nasıl geliştirebileceklerini ve yaygınlaştırabileceklerini tartıştı, süreçte deneyimledikleri üzerinden Ağ'ın gelecek vizyonunu konuştu.
İNCELE
280x180x2
Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek Raporu Yayında
Türkiyeli, mülteci ve göçmen çocukların oluşturduğu çok etnili ve çokdilli öğrenci yapısına uygun olarak kapsayıcı eğitim çerçevesi öneren araştırma raporumuz yayımlandı. Rapor, eğitime erişimi arttırmaya ve eğitimin niteliğini iyileştirmeye yönelik kamu politikası seçenekleri öneriyor.
İNCELE
TÜRKİYE'DEN
90x10x1
180x120x1
“Ben Kendim Büyüdüm Demiyorum” Raporu Yayımlandı 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Bernard van Leer Vakfı ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürüttüğü araştırmanın raporu yayımlandı. “Ben Kendim Büyüdüm Demiyorum” başlıklı araştırma, Adana'da mevsimlik çocuk işçilerinin eğitimlerine ve yaşam koşullarına ilişkin bulguları sıralıyor ve çözüm önerileri sunuyor.  
İNCELE
180x120x2
Ermenistan ve Türkiye'de Tarih Ders Kitaplarında Milliyetçilik ve Cinsiyetçilik 
Tarih Vakfı, Imagine Center for Conflict Transformation, Bilgi Üniversitesi SEÇBİR Merkezi ve Association of Young Historians ortakığında Türkiye'li ve Ermenistan'lı öğretmenler ve akademisyenler, orta öğretim ders kitaplarını inceledi. Kitaplardaki milliyetçi, ayrımcı ve cinsiyetçi anlatıları, imgeleri ve kurguları ortaya koyan tarama 22 Nisan'da kamuoyuna sunuldu.
İNCELE
180x120x3
Sohbet: Eğitim Teknolojilerinin Dünü ve Bugünü
Tedmem, eğitim teknolojileri alanında çalışmalarıyla tanınan Ahmet Eti ile bir sohbet gerçekleştirdi. Tedmem, bu sohbetle bizleri Eğitim teknolojilerinin Türkiye'deki yeri ve geleceği üzerine düşünmeye davet ediyor. Teknolojinin eğitim alanında sunabileceği toplumsal olanaklar ile teknoloji kullanımının neden olabileceği olumsuzluklar birlikte tartışılıyor.
İNCELE
Dünyadan
90x10x1
280x180x1
Eğitimi Yeniden Düşünmek 
UNESCO “Eğitimi Yeniden Düşünmek” başlıklı yayınıyla okuyucuları, 21. yüzyılın sosyal gerçekliği ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitimi ve toplumsal işlevini sorgulamaya davet ediyor. Yayına göre, globalleşmenin sunduğu artan işbirliği fırsatları karşısında kültürel ve dini tahammülsüzlük, kimliksel çatışmalar, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi problemler önemini koruyor. Hümanist yaklaşım doğrultusunda eğitimin bu sorunlara nasıl çözüm getirebileceğini tartışan UNESCO, sürdürülebilir gelişime katkıda bulunmayı amaçlıyor. 
İNCELE
280x180x2
Suriyeli Mülteciler Tarafından Yönetilen Okullar Araştırması 
Suriyeli mülteciler tarafından özerk olarak yönetilen okulların mülteci çocukların bireysel hayatlarına etkisi üzerine yapılan araştırma, eğitim paydaşlarının kişisel görüşlerini temel alıyor. Dr. Kaoru Ghalawinji-Yamamoto'nun gerçekleştirdiği çalışmada bu okulların avantajları tartışılırken, okulların yalnızca sürdürülebilir bir eğitim olanağı sunmanın ötesinde öğrencilerin kendini daha rahat ifade edebildiği, duygusal destek sağlanan ve topluluk adına birleştirici alanlar olduğu vurgulanıyor.
İNCELE
280x180x1
Eğitimde Özelleştirme Eğilimi
UNESCO, yeni yayınıyla çok farklı şekillerde yorumlanan ve uygulanan özelleştirme pratiklerinin sosyal adaletsizlik ve fırsat eşitsizliği üzerindeki etkisini tartışıyor. Günümüzde hükümetlerin eğitimi tamamen üstlenemediği gerçekliğini göz önünde bulunduran makale, hükümetlerin eğitime ne alanlarda, ne şekilde ve nereye kadar dahil olabileceğini sorguluyor.
İNCELE
280x180x2
Her Öğrencinin İhtiyacı 21. Yüzyıl Becerileri Neler? 
Dünya Ekonomik Forumu, değişen ekonomi doğrultusunda yakın geleceğimizde en çok ihtiyaç duyulacak becerileri farklı raporlarla özetliyor. Raporlar, geleneksel yetkinliklerin yanı sıra, sosyal ve duygusal öğrenim, yaratıcılık ve merak gibi özelliklerin gelecekte artacak önemine dikkat çekiyor. 
İNCELE
Önerİyoruz
90x10x1
280x180x1
James Baldwin ve İstanbul
Amerikan sivil haklar mücadelesinin önemli isimlerinden James Baldwin'in, memleketinin boğucu gündemine mesafe alarak İstanbul'da geçirdiği zamanlar Washington Post'ta yer buldu. Anlatılara göre, ülkesinin meselelerine uzaktan bakma imkanının Baldwin'in kimlik gelişimi ve fikirleri üzerinde büyük etkisi oldu. 
İNCELE
280x180x2
Her Ay Sivil Sayfalar'dayız
Direktörümüz Batuhan Aydagül Nisan Ayı'ndan itibaren iki haftada bir yayımlanacak köşe yazılarıyla her ay Sivil Sayfalar'da okuyucuyla buluşacak. Geçtiğimiz ay yayımlanan “Güzel günler göreceğiz çocuklar” ve “Eleştirel yaratıcılık vasatlığa karşı” başlıklı yazılarını okudunuz mu?
İNCELE
EĞİTİM GÜNDEMİ
90x10x1
48x48x4
3564 Öğretmene Yeni Müfredat Eğitimi
27 Mart, Hürriyet
Kitap yazımı devam eden yeni müfredat için temel eğitimden seçilen 3 bin 564 öğretmene eğitim verilecek. Onlar da bilgilerini meslektaşlarına aktaracak. Koordinatör öğretmende 5-20 yıllık tecrübe, lisansüstü çalışma, sunum becerisi gibi özellikler aranacak.
48x48x5
Tekli Eğitime Başlanacak İlk İl Belli Oldu
10 Nisan, T24
Aydın'da düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, "Aydın'da bir ilki başlatıyoruz! Önümüzdeki yıldan itibaren tekli eğitime geçiyoruz. Bunun ilk uygulaması Aydın'da olacak. Öğrecilerimiz okula sabah gidip akşam eve gelecek" dedi.
En güzel an
90x10x1
500x300
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
90x10x1
300x280x1
1 Öğretmen 1 Disiplin'de Mimarlık Atölyesi
16x16x1 Studio X 16x16x2 7 Mayıs                       
Öğretmen Ağı'nın öğretmenleri farklı disiplinlerden profesyonellerle bir araya getiren serisi “1 Öğretmen 1 Disiplin” başlıyor. Serinin ilkinde öğretmenler, Herkes İçin Mimarlık Derneği işbirliğiyle mimarlarla tanışıyor. Tüm branşlardan öğretmen ve eğitim fakültesi öğrencilerine açık olan etkinlik 7 Mayıs'ta Studio-X'te gerçekleşecek.
300x280x2
Açık Ders'te Bu Ay
16x16x3 AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ 16x16x4 8 ve 17
Mayıs
Boğaziçi Üniversitesi “Açık Ders” seminerler dizisi devam ediyor. “Bilimden Yaşama, Yaşamdan Bilime” teması altında bu ay, Prof. Dr. Neş'e Bilgin “Şu Mikrobun Ettikleri” ve Yrd. Doç. Dr. Berat Haznedaroğlu “Gıda-Çevre-Enerji Bağlantısında Yosunlar ve Günlük Hayatımızdaki Rolleri” konulu açık dersleriyle Akatlar Kültür Merkezi'nde olacak.
300x280x1
14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı
16x16x1 Sabancı Üni 16x16x2 13Mayıs
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, bu yıl 13 Mayıs Cumartesi günü Sabancı Vakfı'nın desteğiyle Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi'nde gerçekleşecek.14.sü düzenlenen konferansta, iyi örnek ve materyaller 80 sözlü sunum ve 17 poster sunum ile katılımcılarla buluşacak. Açış oturumu teması “Duvarların Üzerinden Köprüler İnşa Etmek” olarak belirlenen konferansta, sunumların yanı sıra, Ashoka işbirliğiyle gerçekleşecek özel oturum ve yaklaşık 30 atölye bulunuyor. 

erg Blog
90x10x1
300x280x3
Suriye'nin Kayıp Neslini Engellemek Elimizde
32x32x8 28 Şubat ,2017                       
Sığınmacı çocuklara hakları olan eğitimin sunulmasıyla bir neslin kaybını engellemek hala mümkün. Blogda bu ay Hayat Sür Derneği gönüllüsü Yasser M. Dallal'ın gözünden sığınmacıların eğitimine yer verdik.
İNCELE
300x280x4
İki Mahallenin Hikayesi: Suriyeliler
32x32x9 3 Şubat, 2017                       
Mahalle gönüllüleri ve sivil inisiyatifler el birliğiyle iki mahallede mucizeler yaratılıyor. Vehbi Koç Vakfı Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Kurmuş Hürbaş, gönüllülük deneyimlerinden yola çıkarak blogumuza yazdı.
İNCELE
48x48x17
0 212 292 05 42
48x48x18
erg@sabanciuniv.edu
48x48x18
Karaköy / İstanbul
40x40x1 40x40x3 40x40x3 40x40x3
© 2017, Tüm Hakları Saklıdır