9 Nisan Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda 59 farklı ilden yapılan 1097 başvuru arasından seçilen ve 21 farklı ilde uygulanan 109 iyi örnek 1200 katılımcı ile paylaşıldı.

Gün boyunca 18 paralel etkinliğin gerçekleştiği konferansta, TÜSİAD işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Meslek Eğitimi Özel Oturumu kapsamında 8 uygulama örneğine, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti 2010 Ajansı işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Sanat Eğitiminde Değişim Özel Oturumu kapsamında 31 uygulama örneğine, 3 seminere ve 11 atölye çalışmasına yer verildi.
Ayrıca gün boyunca aralarında ERG’nin kurumsal destekçilerinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinin ve eğitim alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin bulunduğu 37 tanıtıcı köşe de katılımcıların ziyaretine açıktı.
Konferans’ın açılış konuşmaları ERG Direktörü Prof. Dr. Üstün Ergüder, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nihat Berker ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu tarafından gerçekleştirildi. Prof. Dr. Yankı Yazgan ise “Değişim Arzusu ve Değişime Direnç” başlıklı açış konuşmasını katılımcılarla paylaştı.
Konferans Türkiye Vodafone Vakfı’nın UNDP ve Alternatif Yaşam Derneği işbirliği ile başlattığı Düşler Akademisi müzik atölyesinde eğitim alan engelli öğrenciler ve profesyonel müzisyenlerden oluşan Social Inclusion Band konseri ile sona erdi.
]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.