17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın Kapanış Etkinliği Gerçekleşti

3 Temmuz’da açış etkinliğiyle başlayan ve 6 hafta süren 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın eğitimde iyi örnek sahipleri, Başarı Buluşmaları panelistleri ve atölye katılımcılarının da yer aldığı kapanış etkinliği 11 Ağustos’ta gerçekleşti.


Aralarında Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Brookings Institution Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop’un da bulunduğu değerli konukları ağırladığımız açış etkinliğiyle 3 Temmuz 2020’de başlayan 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 25 ilden 83 eğitimde iyi örneğe, 56 atölyeye, canlı yayımlanan 4 buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Kapanış etkinliğinde ilk olarak, katılımcılarla birlikte konferansın dijital ortama taşınması değerlendirildi ve yeni formatla birlikte edinilen deneyimler paylaşıldı. Yer ve koşullar ne olursa olsun eğitimde iyi örnekleri paylaşmaya ve çoğaltmaya devam ettiğimiz bu dönem içerisinde eğitimde iyi örnek tanımı konferansa katılan eğitimciler ve eğitimin paydaşları tarafından yeniden yapıldı. Salgın nedeniyle dijitalde gerçekleşen tüm etkinliklerin ve yayımlanan sözlü sunumların diğer senelerden farklı olarak ERG YouTube kanalında erişime açık olacağı, poster sunumların ise ERG web sitesinde yayında olacağı paylaşıldı.

Konferansın saklı kalan başarılar etrafında buluşulan, 6 haftanın katılımcılarla birlikte değerlendirildiği kapanış etkinliğinde aynı zamanda sonraki senelerde konferanslarda nasıl buluşulacağına, yeni elde edilen deneyimlerle birlikte nasıl iyi örnekler doğabileceğine dair fikirlere ve önerilere değinildi. Her sene olduğu gibi konferans sonunda düzenlenen kapanış çemberinde katılımcılar deneyim ve duygu paylaşımında bulundular. Kapanış konuşmasını ise ERG Direktörü Işık Tüzün gerçekleştirdi. 

Konferansın canlı yayımlanan içerikleri ve tüm eğitimde iyi örnek sunumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitimde iyi örnekler poster sunumlarına ulaşmak için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

19. İÖK Buluşmaları’na Davetlisiniz 🍀

19. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na (İÖK) başvurular başladı. Başvuruya dair tüm detayları konuşmak, sorularınızı yanıtlamak ve süreçte size destek olmak için bir ay boyunca her çarşamba Zoom üzerinden yapılacak çevrimiçi buluşmalarda bir araya geliyoruz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.