17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Sona Erdi

Her yıl bahar aylarında Sabancı Üniversitesi’nde bir araya geldiğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı (İÖK), bu yıl salgın nedeniyle dijital ortama taşıdık. Hızlı bir şekilde hayata geçirmek zorunda kaldığımız bu yeniliğe dair aldığımız olumlu tepkiler sayesinde bugün, ilk günlerde yaşadığımız tedirginlik yerini sevince bıraktı. Bu süreç, Türkiye’nin 25 ilinden ağırladığımız 83 eğitimde iyi örneğin öğretmenden öğretmene, okuldan okula daha çok yayılmasına aracılık ettiği için mutluyuz. 6 hafta boyunca yayımladığımız tüm içeriklerin, buluşmaların ve başarıyı sorguladığımız kampanya içeriklerimizin kayıtları yıl boyunca ERG YouTube kanalından erişilebilir olacak.


Sabancı Vakfı’nın ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlediğimiz 17.  Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı, 3 Temmuz 2020’de canlı yayımlanan bir açış etkinliğiyle başlattık. Etkinlikte, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Brookings Institution Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop’un da aralarında bulunduğu değerli konuşmacıları ağırladık. 14 Ağustos 2020’ye kadar ERG YouTube kanalı ve Zoom üzerinden devam eden konferansımız Türkiye’nin 25 ilinden 83 eğitimde iyi örneği konuk etti. Konferans kapsamında, uzmanlarla, farklı başlıklarda yürütülen 5 atölyenin ve 4 Başarı Buluşması’nın yanı sıra bir kapanış etkinliği gerçekleştirdik.

6 hafta boyunca yaygınlaştırdığımız tüm uygulamaların, buluşmaların ve “başarı”yı sorgulayan iletişim kampanyası içeriklerimizin kayıtları yıl boyunca ERG YouTube kanalında ve web sitemizde erişilebilir olacak. Biz de size, eğitim sistemimizi geliştirmek için öğretmenlerimizin yaratıcılığıyla ortaya çıkmış bu uygulamaları hatırlatmaya devam edeceğiz. 

 
Başarıyı farklı boyutlarıyla değerlendirdiğimiz konferansın animasyon filmlerinde de içimizdeki potansiyeli ortaya çıkararak birlikte keşfetmenin önemini ele aldık. Animasyon filmlerimizi buradan izleyebilirsiniz.
Bir günlük konferansı dijital ortama taşıdığımız bu serüvende deneyimlediklerimizi ERG Blog’a yazdık. Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Biz, yer ve koşullar ne olursa olsun eğitimde iyi örnekler olduğuna inanıyoruz. Konferansa katılarak saklı kalan başarıları bizimle birlikte keşfettiğiniz ve bize ilham verdiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni bir tema ile bir sonraki İÖK’te görüşmek üzere!

İlginizi Çekebilecek İçerikler

19. İÖK Buluşmaları’na Davetlisiniz 🍀

19. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na (İÖK) başvurular başladı. Başvuruya dair tüm detayları konuşmak, sorularınızı yanıtlamak ve süreçte size destek olmak için bir ay boyunca her çarşamba Zoom üzerinden yapılacak çevrimiçi buluşmalarda bir araya geliyoruz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.