17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK), her yıl olduğu gibi bu yıl da bir açış etkinliğiyle başladı. Etkinliğin konuşmacıları arasında Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Brookings Institution Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop da vardı.


3 Temmuz Cuma günü ERG YouTube kanalından canlı yayınlanan 17. İÖK’ün açış etkinliği, ERG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla gerçekleşti.


Açış etkinliğine canlı olarak bağlanan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde iyi örnekleri her zaman desteklediklerini ve eğitimin saklı kalan kahramanları öğretmenlerin bu faaliyetlerdeki çabalarının önemini dile getirdi. ERG Yönetim kurulu Başkanı Üstün Ergüder, konferansın dijital ortamda yapılmasının yarattığı fırsatlardan bahsederken, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan konferansın Saklı Kalan Başarılar temasını, başarıyı sadece sınav notlarında aramayan, küçük ipuçlarıyla yetenekleri keşfeden eğitimciler ile ilişkilendirdi. Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici ise, içinden geçtiğimiz zor günlerde eğitimin dijitalleşmesinin tüm kurumlar için öncelik haline geldiğini ifade etti.


Etkinlikte, dünyanın en önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution’ın Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop da yer aldı. Konferans, Winthrop’un Leapfrogging (Sıçrama) metodolojisine dair sunumunun ardından açış paneliyle devam etti. 


Gazeteci Barçın Yinanç’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşen panelde editör Cem Alpan, yönetmen Yeşim Ustaoğlu ve Ashoka Ülke Direktörü Zeynep Meydanoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Panelde saklı kalan başarıları keşfetmenin ve başarının bireysel yolculuğu üzerine konuşuldu.

17. İÖK açış etkinliğinin tamamını ERG YouTube kanalında izlemek için tıklayınız. 

14 Ağustos’a kadar farklı etkinliklerle YouTube kanalımızda buluşmak üzere!

İlginizi Çekebilecek İçerikler

🧩18. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın Teması Görevimiz: Oyun

Bu yıl İÖK 18. yaşını kutluyor. Konferans 18. yaşını kutlarken, biz de oyundan kopmamaya ve oyuna yaşam boyu devam etmeye söz veriyoruz. Bu yüzden yeni temamız Görevimiz: Oyun! Eğitimde iyi örnekleri ve oyuna dair her şeyi konuşacağımız konferansa dair güncel bilgileri sosyal medya kanallarımız ve

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.