17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK), her yıl olduğu gibi bu yıl da bir açış etkinliğiyle başladı. Etkinliğin konuşmacıları arasında Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Brookings Institution Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop da vardı.


3 Temmuz Cuma günü ERG YouTube kanalından canlı yayınlanan 17. İÖK’ün açış etkinliği, ERG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla gerçekleşti.


Açış etkinliğine canlı olarak bağlanan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde iyi örnekleri her zaman desteklediklerini ve eğitimin saklı kalan kahramanları öğretmenlerin bu faaliyetlerdeki çabalarının önemini dile getirdi. ERG Yönetim kurulu Başkanı Üstün Ergüder, konferansın dijital ortamda yapılmasının yarattığı fırsatlardan bahsederken, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan konferansın Saklı Kalan Başarılar temasını, başarıyı sadece sınav notlarında aramayan, küçük ipuçlarıyla yetenekleri keşfeden eğitimciler ile ilişkilendirdi. Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici ise, içinden geçtiğimiz zor günlerde eğitimin dijitalleşmesinin tüm kurumlar için öncelik haline geldiğini ifade etti.


Etkinlikte, dünyanın en önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution’ın Evrensel Eğitim Merkezi Eş Direktörü Rebecca Winthrop da yer aldı. Konferans, Winthrop’un Leapfrogging (Sıçrama) metodolojisine dair sunumunun ardından açış paneliyle devam etti. 


Gazeteci Barçın Yinanç’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşen panelde editör Cem Alpan, yönetmen Yeşim Ustaoğlu ve Ashoka Ülke Direktörü Zeynep Meydanoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Panelde saklı kalan başarıları keşfetmenin ve başarının bireysel yolculuğu üzerine konuşuldu.

17. İÖK açış etkinliğinin tamamını ERG YouTube kanalında izlemek için tıklayınız. 

14 Ağustos’a kadar farklı etkinliklerle YouTube kanalımızda buluşmak üzere!

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Eğitimde İyi Örnekler’den Haberlerimiz Var!

Geçtiğimiz haziran ayında, iyi örnekleri, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın ötesine ve farklı platformlara taşıyacağımız, tüm yıla yayılan yeni bir yol haritası planladığımızı duyurmuş, 19. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na kadar birçok planımız olduğundan bahsetmiştik. Yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte Eğitimde İyi Örnekler’in yeni yolculuğu da başlıyor.

Eğitimde İyi Örnekler Konferans Dışına Taşıyor

İlham, öğrenme ve paylaşım alanlarımızın çoğalması için iyi örnekleri tüm yıla yayıyoruz! Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na 2022’de kısa bir ara veriyor; her çocuğun hakkı olan nitelikli eğitim için hep birlikte düşünebileceğimiz, keşfedebileceğimiz ve iyi örnekleri kutlayabileceğimiz farklı etkinliklerde bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.