Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın dördüncü yerel çalıştayını 19  Ekim’de Ankara’da 700’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirdik.


“Merak Edenler” temasıyla, merak duygusunun eğitimdeki önemini işleyen ve eğitime dair merakımızı birlikte büyütmenin önemini savunan konferansımızın yerel çalıştayı, ana konferansta sunulan ve yerelde derlenen iyi örneklerden 37 sunum ve atölyeye ev sahipliği yaptı.

Sabancı Vakfı tarafından desteklenen, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ABC Okulları’nda gerçekleşen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 45. Yerel Çalıştayı, Eğitimpedia Kurucusu Ali Koç, Eğitimci ve Yazar Burcu Aybat ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Erhan Erkut’un konuşmacı olduğu açış paneliyle başladı. Çalıştayda, merakın eğitimden başlayarak hayatın her alanına yayılması için yaratıcı pek çok uygulama paylaşıldı. Öğretmen Ağı’nın Tanıtım Oturumu ve Değişim Elçileri’nin iyi örnek sunumlarıyla 2 oturumu yer alırken, ERG Politika Analisti Yeliz Düşkün, Eğitim İzleme Raporu 2017-18 üzerinden ERG’nin eğitimi nasıl izlediğini anlattı ve eğitimin tüm paydaşlarının da eğitim alanındaki çalışmaları izlemesine ve değerlendirebilmesine yönelik bir çerçeve sundu.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.