­čôú E─čitim ─░zleme Raporu 2021: E─čitim Y├Âneti┼čimi ve Finansman─▒ Yay─▒mlan─▒yor!

­čôú E─čitim ─░zleme Raporu 2021: E─čitim Y├Âneti┼čimi ve Finansman─▒ Yay─▒mlan─▒yor!

Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı başlıklı raporumuzu 9 Haziran 2021, Çarşamba günü saat 16.00’da çevrimiçi gerçekleşecek bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporları’nı 2019 itibarıyla yılın farklı zamanlarında ek kaynaklarla destekleyerek dosyalar halinde yayımlamaya başladık. Bu yılın ilk dosyasında üst politika belgeleri, güncel araştırmalar ve veriler doğrultusunda eğitim yönetişimi ve finansmanı alanındaki gelişmelere odaklanıyoruz.

Etkinlikte dosyanın yazarları ERG Araştırmacısı Özgenur KorluPolitika Analisti Müge Bakioğlu ve ERG Politika Analisti Ekin Gamze Gencer raporun temel bulgularını sunacaklar. Son bir yılda eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan gelişmeler, karar alıcılar ve paydaşlar arası ilişkiler ve eğitim sistemi içinde değişen ihtiyaç ve öncelikler ele alınacak. ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla ve rapor yazarlarının katılımıyla gerçekleşecek olan tartışma bölümünde raporun sunduğu bulgular değerlendirilecek.

Etkinliği izlemek için ERG YouTube kanalına abone olarak bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz. Tüm etkinliklerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Etkinliği takviminize kaydetmek için 👉 https://www.egitimreformugirisimi.org/erg-etkinlik/egitim-izleme-raporu-2021-egitim-yonetisimi-ve-finansmani-yayimlaniyor/