Gökçen Karaman

Gökçen Karaman

Proje Asistanı (Öğretmen Ağı)

Gökçen, Robert Kolej’de okuduğu süre boyunca içinde yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim alanında çalışmaktan keyif almaya, Boğaziçi’nde Sosyoloji eğitimi alırken farklı kültürler yardımıyla kendini tanımak için seyahat etmeye başladı. Değişim öğrencisi olarak gittiği Slovenya’da, bir sene boyunca sakin ve üretken bir şehirde yaşamanın mümkün olduğunu deneyimledi ve orada kaldığı süre boyunca öğrendiği Balfolk danslarının festivallerine katılmak üzere Avrupa’da birçok ülkeyi ziyaret etti. Türkiye’ye döndükten sonra aynı dansları edebilmenin tek yolunun bu dansları öğretmekten geçtiğini fark edince, çevresindekilere dans dersleri vermeye başladı.

Eğitim alanında çeşitli pozisyonlarda çalıştığı farklı projeler ve programlar arasında en çok yaz kamplarında çocuklarla birlikte öğrenmekten mutlu oldu. Bali’de “sürdürülebilir bir dünya için eğitim” misyonuna sahip Green School’da, farklı yaş gruplarının birlikte çalışabileceği projeler geliştirdi, girişimcilik ve sürdürülebilirlik üzerine öğrencilerle birlikte kafa yordu. 2016’da Eğitim Reformu Girişimi’nin yürütücülüğünü yaptığı Öğretmen Ağı Projesi’nde çalışmaya başladı.

Gökçen, dans etmenin yanı sıra kitap okumayı, yazı yazmayı, sevdikleriyle kahve içip kek yemeyi; bir de zaman zaman konfor alanının dışına çıkmayı çok seviyor.

 

Telefon: 0 212 292 5044 - 1510
Email: gkaraman@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Bige Akar

Bige Akar

İletişim Asistanı
Mina Yancı

Mina Yancı

Proje Asistanı (Öğretmen Ağı)
Özgenur Korlu

Özgenur Korlu

ERG Araştırmacısı
Ertuğrul Polat

Ertuğrul Polat

ERG Araştırmacısı