Dr. Aysel Madra

Dr. Aysel Madra

Politika Analisti

Aysel, Robert Kolej’de lise eğitimini tamamladıktan sonra, Johns Hopkins Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji alanlarında çift anadal diploması aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans yapmak için kısa bir süreliğine İstanbul’a döndükten sonra, tekrar ABD’ye taşınarak New School for Social Research’de Sosyoloji doktorasını tamamladı. Din sosyolojisi ve karşılaştırmalı-tarihsel sosyoloji alanlarında çalışan Aysel’in doktora tezi, Türkiye ve Hindistan sekülerizmlerini karşılaştırmalı olarak inceliyor. Doktora sırasında ve sonrasında çeşitli üniversitelerde Din Sosyolojisi, Hukuk Sosyolojisi ve Sivil Toplum konulu dersler verdikten sonra, Sabancı Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacısı olarak görev aldı.

Üniversite yıllarından beri Aysel’in aklında sivil toplumda çalışmak vardı. 2016’da Eğitim Reformu Girişimi’nde (ERG) Politika Analisti olarak çalışmaya başlayan Aysel, ERG’de din ve eğitim, erken çocukluk eğitimi, çift dillilik ve eğitim, mülteci çocukların eğitimi gibi konularda uzmanlaşmaktadır.

Yasemin adında bir kızı vardır; bir sosyolog ile evlidir. Yeni şeyler öğrenmekten büyük zevk alan Aysel boş vakitlerinde seyahat etmeyi ve pilates yapmayı sever. Herkesin kendini özgürce geliştirdiği ve ifade ettiği bir dünya düşler.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1517
Email: ayselmadra@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Mina Yancı

Mina Yancı

Proje Asistanı (Öğretmen Ağı)
Onur Ozan Akın

Onur Ozan Akın

Proje Asistanı (Eğitimde İyi Örnekler Konferansı)
Ertuğrul Polat

Ertuğrul Polat

ERG Araştırmacısı
Emel Pilavcı

Emel Pilavcı

Öğretmen Ağı Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu