Veliler Başarıya Nasıl Yaklaşıyor?

Veliler Başarıya Nasıl Yaklaşıyor?

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı kapsamında, 14 Ağustos’a kadar her Cuma, canlı yayımlanan Başarı Buluşmalarımızda bir araya gelmeye devam ediyoruz.

Başarıya farklı bakış açılarını dinlediğimiz ve başarıyı birlikte yeniden tanımladığımız buluşmaların 24 Temmuz 2020 Cuma günü (bugün) saat 20.00’da gerçekleşecek yayınında, bu kez konuklarımız veliler.

Velilerle gerçekleşecek canlı yayını kaçırmamak için YouTube kanalımıza abone olmanızı tavsiye ederiz. Öğrenciler ve eğitimcilerle gerçekleştirdiğimiz geçmiş Başarı Buluşmalarımızı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Konferansın haftalık olarak güncellenen programını buradan inceleyebilirsiniz.

EDU Okul Liderliği Sertifika Programı

EDU Okul Liderliği Sertifika Programı

ERG Eğitim Laboratuvarı’nın içerik ortağı olduğu, Sabancı Üniversitesi, EDU tarafından hayata geçirilen Okul Liderliği Sertifika Programı 4-13 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenleniyor.

Okul yöneticilerinin 21. yüzyılın eğitimine liderlik etmek için ihtiyaç duyduğu bilgi ve yetkinlikleri geliştirmeyi amaçlayan program, okulun bir yaşam, öğrenme ve yönetim alanı olmasından hareketle, ERG Eğitim Laboratuvarı’nın içerik desteğiyle hazırlandı. 

Okul Liderliği Sertifika Programı, “Öğretimsel Liderlik”, “Operasyonel Liderlik” ve “Dönüşümsel Liderlik” olmak üzere üç farklı liderlik patikası üzerinden, uluslararası güncel örneklerle, etkileşimli; takım çalışmaları ve simülasyonlarla uygulamaya dönük bir yapıda sürdürülecek.

Program 8 gün boyunca canlı sınıflarda, çevrimiçi buluşmalarla gerçekleşecek. 

Katılım koşulları, program ücreti ve programa kayıtla ilgili bilgi almak için Sabancı Üniversitesi, EDU web sitesini inceleyebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 27 Temmuz 2020

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı Yayımlandı

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı Yayımlandı

Eğitim İzleme Raporu’nu (EİR), 2019 yılında olduğu gibi 2020’de de tüm yıla yayılan farklı dosyalar halinde yayımlıyoruz. Raporun ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 21 Temmuz 2020’de düzenlediğimiz etkinlikle paylaştık.

ERG YouTube kanalında canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz etkinlik, ERG Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder’in açış konuşmasıyla başladı. İçinde bulunduğumuz yıl, eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan gelişmeleri ele alan raporun sunumunu ise ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu gerçekleştirdi. Raporda ele alınan konular arasında, On Birinci Kalkınma Planı ve MEB 2019-2023 Stratejik Planı, İstanbul, Manisa ve Elazığ’da yaşanan depremlerle birlikte gündeme gelen ihtiyaçlar ve çalışmalar, bazı özel öğretim kurumlarının karşılaştığı mali krizler, koronavirüsün eğitime etkileri ve eğitime ayrılan bütçe öne çıkıyor.

Rapor sunumunun ardından etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Proje Koordinatörü Gözde Durmuş ve Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu Matematik Öğretmeni H. Gözde Uysal’ın katılımıyla “Pandemi Sürecinde Çocuk Katılımı ve Haneler Arası İmkân Eşitsizlikleri” başlıklı panelle devam etti. 

Rapor sunumunu ve gerçekleşen paneli buradan izleyebilirsiniz.

Raporu incelemek için tıklayınız.

Etkinliklerimizden haberdar olmanız için ERG YouTube kanalımıza abone olmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası Yayımlanıyor

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası Yayımlanıyor

Farklı dosyalar halinde yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının ilk dosyası Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 21 Temmuz 2020 Salı günü (yarın) saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlanacak etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

Etkinlikte ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu, 2019-20 eğitim-öğretim yılında eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan önemli gelişmelerin yer aldığı raporu sunacak. Rapor sunumunu, “Pandemi Sürecinde Çocuk Katılımı ve Haneler Arası İmkân Eşitsizlikleri” başlığında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Proje Koordinatörü Gözde Durmuş ve Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu Matematik Öğretmeni H. Gözde Uysal’ın katılımıyla gerçekleşecek panel takip edecek. Panelde raporun bulguları da tartışılacak.

Canlı yayımlanacak etkinliği kaçırmamak için ERG YouTube kanalına abone olmanızı ve bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası 21 Temmuz’da Yayımlanacak

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası 21 Temmuz’da Yayımlanacak

2008’den bu yana eğitim alanını izliyor, analizlerimizi Eğitim İzleme Raporları aracılığıyla paylaşıyoruz. 

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı, 21 Temmuz Salı günü saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlanacak bir etkinlikle kamuoyuna sunulacak.

Etkinlik, 2019-20 eğitim-öğretim yılında eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan önemli gelişmelerin yer aldığı raporun sunumu ile başlayacak. Ardından, uzmanların konuk olacağı bir panel gerçekleşecek. Yayını kaçırmamak için ERG YouTube kanalına abone olmanızı ve bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz.